Kartupeļu zīmodziņi


Nepieciešams: 2 kartupeļi, guaša krāsas, papīra šķīvīši krāsām, papīra lapa, avīzes virsmas aizsargāšanai
Uzdevums: guaša krāsā iemērkt kartupeļu zīmogu un uzspiest to uz papīra lapas
Vecums: no 1.5 g.
Aktivitātes laiks: 10 min

Ar guaša krāsām var darboties dažādi, un ne vienmēr talkā jāņem ota. Šoreiz atcerējos ļoti labu metodi, lai bērnam būtu interesanta darbošanās ar guaša krāsām. Tā kā K jau bēbīšskolā patika darboties ar zīmodziņiem, to spiešanu uz papīra lapām, no mājās pieejamajiem materiāliem sagatavoju zīmogus pati.
Kartupeli pārgriezu uz pusēm un ar naža palīdzību izveidoju kādas formas zīmējumu. Man sanāca izveidot 4 vienkāršus zīmējumus - zvaigzni, puķi, apli un krustiņu. Uz papīra šķīvīšiem uzliku nelielu daudzumu  no 3 pamatkrāsām (zils, sarkans un dzeltens). Sagatavošanās darbs prasīja vien tikai 5 minūtes, un K varēja sākt darboties ar zīmogiem un krāsām.
Vislabāk viņam patika zīmogs ar puķi, to viņš spieda uz lapas visbiežāk. Protams, neiztika arī ķēpāšanās ar krāsām, izmantojot mazos pirkstiņus. Tāpēc, ņemot vērā mūsu pieredzi ar šo aktivitāti, iesakām to veikt tieši pirms vannā iešanas, jo K netīras bija ne tikai rokas, bet arī seja, kakls un arī kājas. Taču tas tāpēc, ka ļāvu K brīvi izpausties šajā aktivitātē, iespējams, ka citi vecāki darītu citādāk (taču mans uzskats ir - ja vecāki piedāvā kādu aktivitāti, jāļauj bērnam tajā izpausties).

Zīmogu nospiedumi

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana